Miód akacjowy jest jednym z najbardziej lubianych miodów przez polskich konsumentów. Ceniony jest zarówno ze względu na walory smakowe jak i właściwości prozdrowotne.
Miód akacjowy pozyskiwany jest w czasie kwitnienia robinii akacjowej. W Polsce okres ten rozpoczyna się w maju i trwa do czerwca.
Cechą charakterystyczną miodów akacjowych jest stosunkowo duża zawartość fruktozy. Z tego względu miody te krystalizują bardzo powoli i bardzo długo pozostają w stanie płynnym. Płynny posiada barwę jasnokremową, niemal bezbarwną, po skrystalizowaniu zaś barwę od białej do słomkowej. Niektórzy nazywają go najjaśniejszym ze wszystkich miodów.
Miód akacjowy ceniony jest przez konsumentów ze względu na walory smakowe. Jest to miód o słodkim i stosunkowo łagodnym smaku, jest jednym z najchętniej spożywanych miodów przez dzieci. Łagodny zapach miodu akacjowego przypomina nieco zapach kwiatów akacji.
Miód akacjowy – właściwości
Miód akacjowy dzięki stosunkowo dużej zawartości fruktozy kosztem glukozy, jest nie tylko bardziej słodki w smaku, ale także pożyteczny dla osób z lekkimi postaciami cukrzycy. Ma także zastosowanie w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, w zaburzeniach trawiennych, stanach zapalnych żołądka i jelit, a także wspomaga leczenie chorób nerek i układu moczowego. Znane są także uspokajające właściwości miodu akacjowego, ze względu na to zalecane jest spożywanie go przy problemach z zasypianiem. Poza tym miód akacjowy wykazuje także działanie wzmacniające organizm, zalecane jest stosowanie w stanach ogólnego wyczerpania organizmu.
Więcej o miodach znajdziesz >>> Miód i rodzaje miodów
Sprawdź w pszczelarskim sklepie internetowym: Miód akacjowy 2kg