MIODARKI

Wszystkie miodarki wykonane są w całości z blachy i materiałów kwasoodpornych. Bębny miodarek są wyposażone w łożyska kulowe, dzięki czemu praca ich jest bardzo cicha i trwała. Posiadają porywy wykonane z mocnego pleksiglasu– pszczelarz ma możliwość obserwacji całego procesu wirowania bez konieczności unoszenia pokryw w trakcie pracy miodarki. Stabilne i bardzo mocne elementy stojaka miodarki sprawiają, iż praca miodarki jest bardzo stabilna a proces wirowania jest bardzo przyjemny.

Miodarki z napędem ręcznym:
Sterowanie miodarką odbywa się przy użyciu mechanizmu korbwego wyposażonego w listwę z hamulcem. Doskonale dobrane przełożenia gwarantują sprawną pracę i minimum wysiłku fizycznego.

Miodarka 3 plastrowa z napędem ręcznym:

 

 

Miodarka 4 plastrowa z napędem ręcznym:

Miodarki z nepędem ręczno-elektrycznym:
Sterowanie miodarką odbywa się przy użyciu mechanizmu korbwego wyposażonego w listwę z hamulcem lub przy użyciu napędu elektrycznego – zamiennie w zależności od warunków wirowania miodu. Mocowanie silnika elektrycznego od spodu ze sterowaniem z boku miodarki, mechanizm korbowy umieszczony z góry miodarki. Przy wirowaniu ręcznym zalecamy zdjęcie paska napędowego z silnika miodarki (30 sekund), by w trakcie procesu wirowania ręcznego nie poruszać całym mechanizmem napędu elektrycznego. Miodarka znajduje doskonałe zastosowanie w pasiekach węrownych, gdzie czasem jest dostęp do energii elektrycznej a przy jego braku możemy przejść na wirowanie ręczne.

Miodarka 3 plastrowa z napędem ręczno-elektrycznym:

 

 

Miodarka 4 plastrowa z napędem ręczno-elektrycznym:

Miodarki z napędem elektrycznym:
Silnik i napędy miodarki umieszczone są od spodu, dzięki czemu elementy mechaniczne narażone są w mniejszy sposób na zanieczyszczenia. Sterowanie silnikiem umieszczone jest z boku miodarki. Płynna regulacja obrotów, bez skoków, od minimalnych przy wirowaniu ramek nowych i pełnych miodu do obrotów bardzo szybkich przy których możemy dokładnie osuszyć ramki z miodu. Pszczelarz sam decyduje o prędkości wirowania ramek. Wyłącznik główny sterowania – załącza i włącza napięcie silnika – gotowość wirówki do wirowania, sygnalizowane specjalnymi diodami. Bardzo prosta i miła obsługa.

MIODARKI
DIAGONALNE

Miodarki 3, 4 lub 5 plastrowe. Niewielkie rozmiary bębna miodarki sprawiają, iż mają mogą być transportowane na pasieczyska i bez problemu mogą być ustawiane w pomieszczeniach do których prowadzą wąskie drzwi.Mają zastosowanie w małych i średnich pasiekach. Występują w trzech wariantach: ręcznym, elektrycznym oraz ręczno-elektrycznym. Cechą charakterystyczną tych miodarek jest konieczność odwracania ramek w czasie wirowania.

MIODARKI
RADIALNE
Cechą charakterystyczną miodarek radialnych jest duża ilość ramek, mieszcząca się w koszu miodarki. Sposób ułożenia ramek w układzie radialnym powoduje, iż wirowanie może się odbywać w jednym kierunku. Zalecane dla dużych pasiek, które posiadają 1 lub 2 typy ramek. Przy zamówieniu miodarki promienistej prosimy o podanie rodzaju ramki pod jaki ma być zastosowana miodarka.

MIODARKI
KASETOWE

Przeznaczone dla większych pasiek. Charakteryzują się niewielką ilością kaset w koszu miodarki, ale za to dużą sprawnością podczas wirowania. Cykl wirowania odbywa się w dwóch kierunkach, a dzięki zastosowanym prowadnikom nie ma konieczności ręcznego przestawiania kaset oraz możliwości zablokowania się kaset. Całość procesu wirowania odbywa się przy pomocy wygodnego, płynnego sterowania miodarką: obrotów + kierunku prawo/lewo.

Miodarka 6 kasetowa:

 

WSZYSTKIE NASZE MIODARKI POSIADAJĄ ATEST PZH NR HŻ/D/02560/2008

Zdjęcia i dokładne opisy miodarek znajdziecie Państwo tutaj:
https://pszczelnictwo.com.pl/shop/category/miodarki